F.A.Q.


Wasze najczęstsze pytania i moje odpowiedzi..

F.A.Q. Dekoracja

GDZIE FOTOGRAFUJĘ?

Mieszkam w Redzie w tzw. Małym Trójmieście Kaszubskim. Fotografuję głównie w województwie pomorskim, w miastach takich jak Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Lębork i ich okolicach. Natomiast od roku 2021 poszerzam swój zakres fotografowania ślubów o nowe lokalizacje Polski :) Zapraszam przyszłe Pary Młode z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pary z Poznania i Podlasia :)

JEŻELI WESELE ODBYWA SIĘ DALEKO OD TRÓJMIASTA CZY SĄ DODATKOWE KOSZTY?

Tak. Koszt dojazdu do 50 km od Redy jest w cenie. Jeżeli jest to odległość przekraczająca 50 km to dochodzi po konsultacji indywidualna dopłata zależna od regionu.

CZY MUSIMY SIĘ SPOTKAĆ, ŻEBY PODPISAĆ UMOWĘ?

Preferuję i wręcz namawiam zawsze na spotkanie w celu zapoznania się i osobiście porozmawiać. Poza podpisaniem umowy bardzo chcę wysłuchać Wasze życzenia oraz chciałabym opowiedzieć Wam o tym jak pracuję jako fotograf ślubny.

Fotografując Wasz fotoreportaż ślubny czujecie się swobodniej gdy nie jest to nasze pierwsze spotkanie.

Uzyskanie naturalnych kadrów oddających ulotne emocje jest o wiele łatwiejsze, kiedy Młoda Para czuje się swobodnie w mojej obecności. Spotkanie przed ślubem zdecydowanie w tym ułatwia.

Jednak rozumiem, że nie zawsze jest taka możliwość, dlatego wszystkie szczegóły możemy również dograć on-line.

JAKIE SĄ CENY ZA USŁUGĘ FOTOGRAFICZNĄ?

Zapraszam na podstronę: OFERTA. Znajduje się na niej wyszczególniony opis pakietów i dokładna wycena bez ukrytych kosztów :)

W JAKIEJ WYSOKOŚCI JEST ZADATEK PRZY PODPISYWANIU UMOWY?

Jest to 100 zł. Umowa i wpłacony zadatek to gwarancja rezerwacji terminu ;)

JAK SZYBKO NALEŻY ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Większość Par rezerwują terminy z ok. rocznym wyprzedzeniem. Może się oczywiście zdarzyć, że komuś coś wypadnie i musi zrezygnować, wtedy termin który Państwa interesuje może okazać się wolny nawet i miesiąc przed Waszym Ślubem :)

CZY DŁUGO BĘDZIEMY MUSIELI CZEKAĆ NA ZDJĘCIA?

7 tygodni od dnia Waszego ślubu. Każdy materiał obrabiam bardzo dokładnie, dbając o każdy szczegół.

Gotowy materiał możecie otrzymać szybciej, ale jest to zależne od okresu, w którym jest Wasz ślub oraz od drukarni w przypadku zamówionej dodatkowej fotoksiążki itp.

CZY ZDJĘCIA SĄ PO OBRÓBCE?

Tak. Wszystkie zdjęcia, które otrzymacie są starannie wyselekcjonowane i poddane profesjonalnej naturalnej obróbce.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA WSZYSTKICH PLIKÓW RAW?

Zdecydowanie nie! To tak jak bym oddała Wam nieskończony produkt. Żaden szanowany fotograf się na to nie zgodzi ;) Myślę, że dany pakiet ślubny posiada zadowalającą ilość profesjonalnych zdjęć :)

ILE OTRZYMUJEMY ZDJĘĆ Z DNIA ŚLUBU?

Nie ma sztywnych ram, ponieważ każdy ślub jest inny, inna jest liczba gości, ilość atrakcji, czas pracy, itp.

Umownie jest to min. 200/400/550 zdjęć zależnie od pakietu, ale bardzo często się zdarza, że jest ich więcej, ponieważ w tym najpiękniejszym dla Was dniu kadry sprzyjają :)

O KTÓREJ ZACZYNAM  PRACĘ, A O KTÓREJ KOŃCZĘ?

To zależy od Was, czy zaczynamy od wizyty u kosmetyczki, czy od przygotowań w domu, a może dopiero od ceremonii. Na spotkaniu przedślubnym dokładnie ustalamy, o której godzinie spotkamy się tego dnia. Moja praca najpóźniej kończy się tuż po Oczepinach.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ABYŚ ZOSTAŁA Z NAMI DŁUŻEJ W DNIU ŚLUBU?

W trakcie dnia ślubu pracuję do oczepin maksymalnie. Jeśli jednak z jakiś powodów chcecie abym nie rozstawała się z Wami po północy to jasne, nie ma problemu.

Koszt dodatkowej nocnej godziny to 200 zł.

CZY POSIADASZ UPRAWNIENIA DO ROBIENIA ZDJĘĆ W KOŚCIELE?

Tak. Posiadam ukończony kurs liturgiczny oraz odpowiednie upoważnienia/legitymacje to potwierdzające. 

CZY PODCZAS WESELA MUSIMY ZAPEWNIĆ POSIŁEK I MIEJSCE SPOCZYNKU?

Będzie mi niezmiernie miło :)

CZY MOŻNA WYKONAĆ SESJĘ PLENEROWĄ W DNIU ŚLUBU?

Tak oczywiście. Trzeba tylko pamiętać aby wykonać plener w dniu ślubu musicie mieć na to chwilę (od 15-20 minut min.) oraz miejsce i pogodę. Pamiętajmy, że zawsze opcjonalnie zostaje nam plener w innym dniu :)

Sesja w dniu ślubu to ograniczenia. Ograniczenie czasowe, bo goście czekają, pogoda oraz geograficzne - gdyż zdjęcia będzie można wykonać tylko w najbliższych okolicach. To również ryzyko zabrudzenia sukni.

Zarówno fotograf jak i Wy potrzebujecie czasu, żeby się wyluzować i żeby zdjęcia były naturalne z odrobiną szaleństwa. Zanim się to stanie i przestaniecie być spięci przed obiektywem- może minąć godzina. Łatwiej to osiągnąć wtedy, kiedy ślub i wesele jest już za Wami :)

CZY PODCZAS REPORTAŻU JEST WYKONYWANE ZDJĘCIA GRUPOWE?

Oczywiście, że tak! Zazwyczaj wykonuję takie grupowe zdjęcie wszystkich gości po ceremonii bądź po pierwszym tańcu już na spokojnie.  Później w dogodnym dla Wszystkich momencie możemy wykonać zdjęcia grupowe z najbliższymi – oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku gdy sobie tego życzycie i wcześniej przed ślubem to ustalimy.

NIE POTRAFIMY POZOWAĆ. CZY TO BĘDZIE DLA CIEBIE PROBLEM?

,,Ale my nie umiemy pozować”, to zdanie, którym zaczyna się większość moich sesji plenerowych i zawsze wróży coś pięknego. Bo przecież cała tajemnica tkwi w tym, by bez udawania i przybierania wymuszonych poz, otworzyć się na tyle, by pokazać siebie, takimi jakimi jesteście - w tej radości, więzi, emocjach towarzyszących Wam przed, podczas i po ślubie :) Nie ma lepszej recepty na udany, prawdziwy kadr niż bycie sobą :) 

CHCIELIBYŚMY ZACHOWAĆ PRYWATNOŚĆ NASZYCH ZDJĘĆ – CZY JEST TO MOŻLIWE?

Staram się pokazywać jak najwięcej reportaży ślubnych i sesji fotograficznych na blogu w celi promowania swoich usług w sieci. To właśnie dzięki temu trafiliście tutaj :) Jeśli jednak chcielibyście zachować anonimowość to po prostu dajcie mi o tym znać wcześniej :-)

ILE CZASU PODCZAS WESELA POWINNIŚMY ZAREZERWOWAĆ NA ZDJĘCIA Z NAJBLIŻSZYMI?

Zdjęcia formalne, (z rodzicami, dziadkami, świadkami etc.), zajmują w dniu ślubu z reguły 10-15 minut. Wszystko zależy od ilości osób, z którymi chcecie mieć takie pamiątkowe ujęcia.

Przy podpisaniu umowy wypełniacie również kwestionariusz ślubny, która zawiera m.in. pytanie o takich zdjęciach formalnych. Wtedy jestem przygotowana i wiem jakie są Wasze oczekiwania jednocześnie w dniu Waszego ślubu jestem na taki moment przygotowana :)

ILE CZASU TRWA SESJA FOTOGRAFICZNA?

Czas trwania sesji może być różny. Wszystko zależy czy jest to sesja ślubna w dniu ślubu czy nie. Jeśli jest to sesja ślubna w innym dniu to trwa ona około 1,5-3 godziny. Natomiast sesja w dniu ślubu to max.15/20 minut ponieważ jesteśmy wtedy ograniczeni czasowo i logistycznie.

Pora rozpoczęcia sesji ślubnej to 1h przed wschodem lub przed zachodem słońca. Mamy wtedy najpiękniejsze światło :-)

CZY WRĘCZASZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA CZARNO-BIAŁE?

Przewaga zdjęć jakie otrzymacie są w kolorze, ponieważ to właśnie na te piękne kolory stawiam bardzo dużą wage! Jednak jeśli widzę, że dany kadr oddaje niepowtarzalny klimat w b&w to wtedy jak najbardziej, ale zawsze są dla Was dwie wersje; kolor oraz czerń-biel :)

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. OK