F.A.Q.


Wasze najczęstsze pytania i moje odpowiedzi..

F.A.Q. Dekoracja

GDZIE FOTOGRAFUJĘ?

Mieszkam w Redzie w tzw. Małym Trójmieście Kaszubskim. Fotografuję głównie w województwie pomorskim, w miastach takich jak Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Lębork i ich okolicach. Natomiast od roku 2021 poszerzam swój zakres fotografowania ślubów o nowe lokalizacje Polski :) Zapraszam przyszłe Pary Młode z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pary z Poznania i Podlasia :)

JEŻELI WESELE ODBYWA SIĘ DALEKO OD TRÓJMIASTA CZY SĄ DODATKOWE KOSZTY?

Tak. Koszt dojazdu do 50 km od Redy jest w cenie. Jeżeli jest to odległość przekraczająca 50 km to dochodzi po konsultacji indywidualna dopłata zależna od regionu.

CZY MUSIMY SIĘ SPOTKAĆ, ŻEBY PODPISAĆ UMOWĘ?

Preferuję i wręcz namawiam zawsze na spotkanie w celu zapoznania się i osobiście porozmawiać. Poza podpisaniem umowy bardzo chcę wysłuchać Wasze życzenia oraz chciałabym opowiedzieć Wam o tym jak pracuję jako fotograf ślubny.

Fotografując Wasz fotoreportaż ślubny czujecie się swobodniej gdy nie jest to nasze pierwsze spotkanie.

Uzyskanie naturalnych kadrów oddających ulotne emocje jest o wiele łatwiejsze, kiedy Młoda Para czuje się swobodnie w mojej obecności. Spotkanie przed ślubem zdecydowanie w tym ułatwia.

Jednak rozumiem, że nie zawsze jest taka możliwość, dlatego wszystkie szczegóły możemy również dograć on-line.

JAKIE SĄ CENY ZA USŁUGĘ FOTOGRAFICZNĄ?

Zapraszam na podstronę: OFERTA. Znajduje się na niej wyszczególniony opis pakietów i dokładna wycena bez ukrytych kosztów :)

W JAKIEJ WYSOKOŚCI JEST ZADATEK PRZY PODPISYWANIU UMOWY?

Jest to 100 zł. Umowa i wpłacony zadatek to gwarancja rezerwacji terminu ;)

JAK SZYBKO NALEŻY ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Większość Par rezerwują terminy z ok. rocznym wyprzedzeniem. Może się oczywiście zdarzyć, że komuś coś wypadnie i musi zrezygnować, wtedy termin który Państwa interesuje może okazać się wolny nawet i miesiąc przed Waszym Ślubem :)

CZY DŁUGO BĘDZIEMY MUSIELI CZEKAĆ NA ZDJĘCIA?

7 tygodni od dnia Waszego ślubu. Każdy materiał obrabiam bardzo dokładnie, dbając o każdy szczegół.

Gotowy materiał możecie otrzymać szybciej, ale jest to zależne od okresu, w którym jest Wasz ślub oraz od drukarni w przypadku zamówionej dodatkowej fotoksiążki itp.

CZY ZDJĘCIA SĄ PO OBRÓBCE?

Tak. Wszystkie zdjęcia, które otrzymacie są starannie wyselekcjonowane i poddane profesjonalnej naturalnej obróbce.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA WSZYSTKICH PLIKÓW RAW?

Zdecydowanie nie! To tak jak bym oddała Wam nieskończony produkt. Żaden szanowany fotograf się na to nie zgodzi ;) Myślę, że dany pakiet ślubny posiada zadowalającą ilość profesjonalnych zdjęć :)

ILE OTRZYMUJEMY ZDJĘĆ Z DNIA ŚLUBU?

Nie ma sztywnych ram, ponieważ każdy ślub jest inny, inna jest liczba gości, ilość atrakcji, czas pracy, itp.

Umownie jest to min. 200/400/550 zdjęć zależnie od pakietu, ale bardzo często się zdarza, że jest ich więcej, ponieważ w tym najpiękniejszym dla Was dniu kadry sprzyjają :)

O KTÓREJ ZACZYNAM  PRACĘ, A O KTÓREJ KOŃCZĘ?

To zależy od Was, czy zaczynamy od wizyty u kosmetyczki, czy od przygotowań w domu, a może dopiero od ceremonii. Na spotkaniu przedślubnym dokładnie ustalamy, o której godzinie spotkamy się tego dnia. Moja praca najpóźniej kończy się tuż po Oczepinach.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ABYŚ ZOSTAŁA Z NAMI DŁUŻEJ W DNIU ŚLUBU?

W trakcie dnia ślubu pracuję do oczepin maksymalnie. Jeśli jednak z jakiś powodów chcecie abym nie rozstawała się z Wami po północy to jasne, nie ma problemu.

Koszt dodatkowej nocnej godziny to 200 zł.

CZY POSIADASZ UPRAWNIENIA DO ROBIENIA ZDJĘĆ W KOŚCIELE?

Tak. Posiadam ukończony kurs liturgiczny oraz odpowiednie upoważnienia/legitymacje to potwierdzające. 

CZY PODCZAS WESELA MUSIMY ZAPEWNIĆ POSIŁEK I MIEJSCE SPOCZYNKU?

Będzie mi niezmiernie miło :)

CZY MOŻNA WYKONAĆ SESJĘ PLENEROWĄ W DNIU ŚLUBU?

Tak oczywiście. Trzeba tylko pamiętać aby wykonać plener w dniu ślubu musicie mieć na to chwilę (od 15-20 minut min.) oraz miejsce i pogodę. Pamiętajmy, że zawsze opcjonalnie zostaje nam plener w innym dniu :)

Sesja w dniu ślubu to ograniczenia. Ograniczenie czasowe, bo goście czekają, pogoda oraz geograficzne - gdyż zdjęcia będzie można wykonać tylko w najbliższych okolicach. To również ryzyko zabrudzenia sukni.

Zarówno fotograf jak i Wy potrzebujecie czasu, żeby się wyluzować i żeby zdjęcia były naturalne z odrobiną szaleństwa. Zanim się to stanie i przestaniecie być spięci przed obiektywem- może minąć godzina. Łatwiej to osiągnąć wtedy, kiedy ślub i wesele jest już za Wami :)

CZY PODCZAS REPORTAŻU JEST WYKONYWANE ZDJĘCIA GRUPOWE?

Oczywiście, że tak! Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku gdy sobie tego życzycie i wcześniej przed ślubem to ustalimy. Zazwyczaj wykonuję takie grupowe i indywidualne zdjęcia z gośćmi po ceremonii bądź po pierwszym bloku muzycznym.

NIE POTRAFIMY POZOWAĆ. CZY TO BĘDZIE DLA CIEBIE PROBLEM?

,,Ale my nie umiemy pozować”, to zdanie, którym zaczyna się większość moich sesji plenerowych i zawsze wróży coś pięknego. Bo przecież cała tajemnica tkwi w tym, by bez udawania i przybierania wymuszonych poz, otworzyć się na tyle, by pokazać siebie, takimi jakimi jesteście - w tej radości, więzi, emocjach towarzyszących Wam przed, podczas i po ślubie :) Nie ma lepszej recepty na udany, prawdziwy kadr niż bycie sobą :) 

CHCIELIBYŚMY ZACHOWAĆ PRYWATNOŚĆ NASZYCH ZDJĘĆ – CZY JEST TO MOŻLIWE?

Staram się pokazywać jak najwięcej reportaży ślubnych i sesji fotograficznych na blogu w celi promowania swoich usług w sieci. To właśnie dzięki temu trafiliście tutaj :) Jeśli jednak chcielibyście zachować anonimowość to po prostu dajcie mi o tym znać wcześniej :-)

ILE CZASU PODCZAS WESELA POWINNIŚMY ZAREZERWOWAĆ NA ZDJĘCIA Z NAJBLIŻSZYMI?

Zdjęcia formalne, (z rodzicami, dziadkami, świadkami etc.), zajmują w dniu ślubu z reguły 10-15 minut. Wszystko zależy od ilości osób, z którymi chcecie mieć takie pamiątkowe ujęcia.

Przy podpisaniu umowy wypełniacie również kwestionariusz ślubny, która zawiera m.in. pytanie o takich zdjęciach formalnych. Wtedy jestem przygotowana i wiem jakie są Wasze oczekiwania jednocześnie w dniu Waszego ślubu jestem na taki moment przygotowana :)

ILE CZASU TRWA SESJA FOTOGRAFICZNA?

Czas trwania sesji może być różny. Wszystko zależy czy jest to sesja ślubna w dniu ślubu czy nie. Jeśli jest to sesja ślubna w innym dniu to trwa ona około 1,5-3 godziny. Natomiast sesja w dniu ślubu to max.15/20 minut ponieważ jesteśmy wtedy ograniczeni czasowo i logistycznie.

Pora rozpoczęcia sesji ślubnej to 1h przed wschodem lub przed zachodem słońca. Mamy wtedy najpiękniejsze światło :-)

CZY WRĘCZASZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA CZARNO-BIAŁE?

Przewaga zdjęć jakie otrzymacie są w kolorze, ponieważ to właśnie na te piękne kolory stawiam bardzo dużą wage! Jednak jeśli widzę, że dany kadr oddaje niepowtarzalny klimat w b&w to wtedy jak najbardziej, ale zawsze są dla Was dwie wersje; kolor oraz czerń-biel :)

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. OK