Fotograf w trakcie przygotowań ślubnych, Tak czy Nie?

Naturalny reportaż ślubny, Trójmiasto.

Włocławek kujawsko-pomorskie, Warszawa mazowieckie, Poznań wielkopolskie,

28-12-2020

Fotografowanie przygotowań do ślubu jest jedną z moich ulubionych części 💖
Atmosfera jest jeszcze względnie spokojna, chociaż w powietrzu można wyczuć wyraźną nutę emocji związanych ze zbliżającą się ceremonią zaślubin.
Przygotowania różnią się od siebie. Czasem to pełny reportaż z robienia makijażu i ubierania, a czasem to tylko krótka sesja portretowa i kilka zdjęć detali.
To od Was zależy w jakim stopniu otworzycie się przede mną :)

Przygotowania ślubne to czas, gdy można zrobić, oprócz typowych dla ślubnych zdjęć te, które uzupełnią reportaż albo rodzinne albumy.
Jeśli tylko znajdziemy czas (a przy dobrym scenariuszu dnia zawsze się to udaje) możemy zrobić kilka zdjęć z listy tych najważniejszych.
Oczywiście najważniejszych dla szczególnych gości na ślubie – dla rodziców czy dziadków. Są to zdjęcia pozowane, które chętnie lądują w ramkach stawianych na komodach i kominkach 💖

To jak wyglądają przygotowania ślubne jest uzależnione od Waszych preferencji oraz rozplanowania czasowo-logistycznego. Osobiście uwielbiam pojawiać się dużo wcześniej i fotografować przygotowania od samego początku. Mam wówczas możliwość na pracy bez presji czasu co idealnie wpisuje się na rozgrzewkę przed całym dniem fotografowania. Nie ma co ukrywać, podczas długich przygotowań wykonuje więcej zdjęć i finalnie daje to lepszy efekt. Idealną opcją jest gdy Pani Młoda i Pan Młody wychodzi z jednego domu. Mogę wówczas skoncentrować się na wykonywaniu zdjęć ślubnych i nie tracić czasu na przejazdy... 🙂

W trakcie przygotowań skupiam się na fotografowaniu panny młodej, najczęściej od momentu malowania przez makijażystkę, później zakładania sukni, czy dodatków, jak biżuteria, welon itp.
Oczywiście nie można zapomnieć o panu młodym, zdjęcia kiedy rodzic lub świadek pomaga założyć spinki do mankietów, muchę lub krawat to absolutny „must have” z przygotowań.

Fotografując przygotowania zawsze rozpoczynam od detali. Jest to świetna rozgrzewka, a Wy oraz pzoostali bliscy możecie przyzwyczaić się do mojej obecności i aparatu 🙂
Zdjęcia detali to dodatek w postaci 5-10 zdjęć, który w ciekawy sposób urozmaica reportaż ślubny z przygotowań. Do najczęściej występujących detali należą: bukiet, obrączki, buty, spinki do mankietów oraz biżuteria.
Warto jest wcześniej przygotować detale, które mam uwiecznić na zdjęciach.
Najlepiej położyć je w jednym miejscu tak, aby niczego nie szukać i aby nic nie zostało pominięte 😉

Kto z fotografów nie lubi ślubów na których dopracowany jest każdy detal?
To podczas przygotowań mamy niepowtarzalną okazję zadbać o ich sfotografowanie.
Tylko wtedy możemy uchwycić suknię, którą za chwilę założy panna młoda.
Spinki do mankietów sperosnalizowane pod upodobania pana młodego, które szukał w całym Internecie 😁
Te detale to nie tylko pamiątką tych poszczególnych elementów, dla których pary poświęcają setki godzin, by wybrać te idealne. To także elementy opowieści, które wplata się w całą historię tego dnia i tworzą piękną, spójną całość...

Jeśli zatem będziecie się nadal zastanawiać nad tym, czy wpuścić fotografów na przygotowania, to przeczytajcie powyższe argumenty i przejrzyjcie te zdjęcia.
Szkoda, by historia dnia ślubu zaczynała się gdzieś w połowie, tuż przed ceremonią. Dajcie nam opowiedzieć ten dzień od momentu, gdy to wszystko zaczyna się dziać, gdy nabiera rozpędu. Wpuście nas do swoich domów, dajcie poznać się z bliskimi, pozwólcie stworzyć więź, która zaowocuje zdjęciami pełnymi spontaniczności nieskrępowanymi obecnością Waszego fotografa🙂📸

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Są pewne “osobistości” – członkowie rodziny, których zazwyczaj brakuje na ceremonii i weselu. Mowa tu o czworonożnych (czasem dwunożnych) milusińskich. Przygotowania to jedyny moment w reportażu, kiedy mogą załapać się na zdjęcia.

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Alt Text

Podobał Ci się ten post?
Żeby zawsze być na bieżąco zapraszam Ciebie do polubienia mnie na Facebooku i Instagramie!
📸
INSTAGRAM - KLIK
FACEBOOK - KLIK